Вход

Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/ UA

Модератор: meri_bagirova

Ответить
ТаНю
Я: часть сотворенного

#351 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение ТаНю »

Allah Uzeyire rehmet elesin....

[glow=red]"Если раб приблизиться ко мне на пядь,Я приближусь к нему на локоть,если Он приблизиться ко Мне на локоть,Я приближусь к нему на сажень,а если он направится ко мне шагом,то Я брошусь к нему бегом"[/glow]
meri_bagirova
Я: человек

#352 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение meri_bagirova »

Я вчера поехала встретилась с Мамедом, он был в отчаянии, все твердил что не смог спасти своего мальчика и плакал. Очень больно... Я ему сказала что остались деньги, которые он может забрать... он стал плакать и говорит, что собирали на лечение , а потратим на похороны((((((

[glow=red]Пусть как светильник сердце ваше
В ночи сияет до рассвета.
Нет дел и чувств на свете краше;
О, как нужна всем служба света.
[/glow]
Мишуля
Я: Бегущая по волнам

#353 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение Мишуля »

meri_bagirova писал(а):Я вчера поехала встретилась с Мамедом, он был в отчаянии, все твердил что не смог спасти своего мальчика и плакал. Очень больно... Я ему сказала что остались деньги, которые он может забрать... он стал плакать и говорит, что собирали на лечение , а потратим на похороны((((((
:( :( :(
На то воля Аллаха
Все деньги у меня,я завтра вам передам их .

«Берегите в себе человека!»А.П.Чехов.
mamed
Я: otec

#354 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение mamed »

ne yazacagimi bilmirem dostlar,Uzeyirden sonra hech cure ozume gele bilmirem.negeder chalishdim rusca yazim(chunki bu saytda choxlari rus dillidi) amma fikrimi toplaya bilmedim.dunen Uzeyirimin 3 u idi.Meri xanimda gelmishdi meclise, sagolsun.siz haminiz elinizden gelen komeyi etdiniz,zehmetinizi Uzeyire halal eleyin.mayin 3u yene xestexanaya aparmishdim ushagi,analizden sonra melum olduki gemoglabini 44 du.rengi agappag halsiz veziyyetde gucagimda apardim onu xestexanaya,helede umudum vardi ki hekimler nese komeklik ederler Uzeyirime.chunki onu bele halsiz veziyyetde gormek inaninki chox chetin idi.gan vurmag istediler birinci ,sonra leykositinin chox oldugunu deyib gan vurmadilar.sadece sistem vurub yola saldilar bizi ki elimizden hechne gelmir.hemin gunun axshamindan hali get gede pisleshdi ushagin,seherecen yatmadi agridan.seher tezden ailemi goturub atam gile apardim,orda hech olmasa destek olarlar bize.gunortadan sonra agrilar daha da artirdi doze bilmirdi yazig,hekimden zeng edib sorushdum.agri kesici iyneler ve daxili ganaxmanin garshisini alan dermanlar meslehet gordu mene.saat 18 radelerinde tecili yardim chagirdim ki ushaga sakitleshdirici iyne vursunlar bir az agrilari azalsin.iyneden sonra ushag sakitleshib yatdi,sevindik ki ushag bu neche gun erzinde axirki bir az yatib dinceler.3-4 saat yatdi,tez tez durguzurdum onu bir iki gurdum su ichizdirirdim ona tezeden yatirdi.chunki neche gun idi demek olar ki hechne yemirdi,ancag su ile dolanirdi ushag.tekid edib bir tike yemek yedizdirende ise yediyini gaytarirdi.amma 11 radelerinde veziyyeti deyishdi yeniden tecili yardim chairdig amma o gelenecen Uzeyir gozlerini EBEDI YUMDU.indi ozumu ginayiram ki kash o sakitleshdirici iyneni vurdurmayaydim ona hech olmasa bu gisa omrunun son saatlarinda onunla doya doya danishardig.hech vidalashmagada imkan olmadi.herdefe agriyanda mene zeng edib chaxirardi eve,ele bilirdi ki atasi her sheye gadirdi ve onu sagaldacag.amma men bunu teessuf ki bacarmadim,elimden hechne gelmedi.hara muraciet etsemde kimlere agiz achsamda bir xeyri olmadi.bu gun "veten" daha bir geleceyin esgerini onu mudafie eden bir oglunu itirdi.bu yaxinlarda men mehriban xanimin gebuluna gedecem,eger onunla gorushmeye imkan olsa onunla etrafli xeste ushaglar barede melumat verecem.Uzeyirime komek etmediler belke insafa gelib galan xeste ushaglrimizin sagalmasina yardim etsinler.ureyim dolu olsada melumat uchun helelik bu geder yaza bildim.ALLAH haminzda razi olsunn.

Добавлено спустя 9 минут 20 секунд:
Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/ UA
ALLAH Uzeyire rehmet elsin.

Добавлено спустя 15 минут 53 секунды:
azadxeber.net saytinda Uzeyirin son gunlerini eks etdirem goruntuler yayimlanib.isteyen hemin sayta girib video roliki izlesin.

Мишуля

#355 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение Мишуля »

][/youtubehd]

Мишуля

#356 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение Мишуля »

mamed писал(а):ne yazacagimi bilmirem dostlar,Uzeyirden sonra hech cure ozume gele bilmirem.negeder chalishdim rusca yazim(chunki bu saytda choxlari rus dillidi) amma fikrimi toplaya bilmedim.dunen Uzeyirimin 3 u idi.Meri xanimda gelmishdi meclise, sagolsun.siz haminiz elinizden gelen komeyi etdiniz,zehmetinizi Uzeyire halal eleyin.mayin 3u yene xestexanaya aparmishdim ushagi,analizden sonra melum olduki gemoglabini 44 du.rengi agappag halsiz veziyyetde gucagimda apardim onu xestexanaya,helede umudum vardi ki hekimler nese komeklik ederler Uzeyirime.chunki onu bele halsiz veziyyetde gormek inaninki chox chetin idi.gan vurmag istediler birinci ,sonra leykositinin chox oldugunu deyib gan vurmadilar.sadece sistem vurub yola saldilar bizi ki elimizden hechne gelmir.hemin gunun axshamindan hali get gede pisleshdi ushagin,seherecen yatmadi agridan.seher tezden ailemi goturub atam gile apardim,orda hech olmasa destek olarlar bize.gunortadan sonra agrilar daha da artirdi doze bilmirdi yazig,hekimden zeng edib sorushdum.agri kesici iyneler ve daxili ganaxmanin garshisini alan dermanlar meslehet gordu mene.saat 18 radelerinde tecili yardim chagirdim ki ushaga sakitleshdirici iyne vursunlar bir az agrilari azalsin.iyneden sonra ushag sakitleshib yatdi,sevindik ki ushag bu neche gun erzinde axirki bir az yatib dinceler.3-4 saat yatdi,tez tez durguzurdum onu bir iki gurdum su ichizdirirdim ona tezeden yatirdi.chunki neche gun idi demek olar ki hechne yemirdi,ancag su ile dolanirdi ushag.tekid edib bir tike yemek yedizdirende ise yediyini gaytarirdi.amma 11 radelerinde veziyyeti deyishdi yeniden tecili yardim chairdig amma o gelenecen Uzeyir gozlerini EBEDI YUMDU.indi ozumu ginayiram ki kash o sakitleshdirici iyneni vurdurmayaydim ona hech olmasa bu gisa omrunun son saatlarinda onunla doya doya danishardig.hech vidalashmagada imkan olmadi.herdefe agriyanda mene zeng edib chaxirardi eve,ele bilirdi ki atasi her sheye gadirdi ve onu sagaldacag.amma men bunu teessuf ki bacarmadim,elimden hechne gelmedi.hara muraciet etsemde kimlere agiz achsamda bir xeyri olmadi.bu gun "veten" daha bir geleceyin esgerini onu mudafie eden bir oglunu itirdi.bu yaxinlarda men mehriban xanimin gebuluna gedecem,eger onunla gorushmeye imkan olsa onunla etrafli xeste ushaglar barede melumat verecem.Uzeyirime komek etmediler belke insafa gelib galan xeste ushaglrimizin sagalmasina yardim etsinler.ureyim dolu olsada melumat uchun helelik bu geder yaza bildim.ALLAH haminzda razi olsunn.

Добавлено спустя 9 минут 20 секунд:
ALLAH Uzeyire rehmet elsin.

Добавлено спустя 15 минут 53 секунды:
azadxeber.net saytinda Uzeyirin son gunlerini eks etdirem goruntuler yayimlanib.isteyen hemin sayta girib video roliki izlesin.
Дай Аллах вам терпения Мамед.
Дети не должны умирать :(

Юличка
Я: Самая Счастливая

#357 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение Юличка »

как же было тяжело все это читать((( бедный малыш((( Аллах ряхмят елесин...Аллах сябр версин!!!

-А ты симпатичная! -Симпатичная я была в 5 лет.А сейчас я красивая!
Изображение
meri_bagirova

#358 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение meri_bagirova »

Слов нет , только слезы(((((((

[glow=red]Пусть как светильник сердце ваше
В ночи сияет до рассвета.
Нет дел и чувств на свете краше;
О, как нужна всем служба света.
[/glow]
Mehriban

#359 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение Mehriban »

Allah rəhmət eləsin! Как прочитала , прямо слезы непроизвольно полились. Дай бог терпения родителям!

dervish
Я: Альфа и Омега
Благодарил (а): 12 раз

#360 Re: Uzeyir Mammadli, Acute leucosis. Lymphoblast variant L1/

Сообщение dervish »

Bağışlayın Məmməd, köməklik edə bilmədik ((. Üzeyir daha yaxşı məkandadır inşaAllah və heç bir narahatçılıqı yoxdur. Allah Sizə səbr versin... bağışlayın...

Прощение это аромат, который дарит цветок, когда его топчут.
Ответить

Вернуться в «Борьба с лейкемией»